Piast Gliwice kontynuuje beznadziejną passę. Warta Poznań wypunktowała drużynę Vukovicia [WIDEO]

Pawel Jaskolka / PressFocus
Zmiana trenera w Piaście nie zaowocowała zmianą wyników. Gliwiczanie ponieśli kolejną porażkę - tym razem ulegli Warcie Poznań 0:2.
Piast był blisko objęcia prowadzenia w 29. minucie. Z dystansu kropnął Chrapek, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Warta odpowiedziała golem. Z prawego skrzydła wrzucił Szmyt, a Luis głową skierowął piłkę do siatki.
Piast atakował, ale z jego akcji nie wynikało nic godnego uwagi. Groźniejsi byli goście. Okazję mieli w 55. minucie, gdy po zagraniu Zrelaka piłka odbiła się od poprzeczki. Potem Plach musiał interweniować po kolejnej główce Luisa.
W końcu Warta zdobyła drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Savropoulos.
Piast nie zdołał już niczego wskórać. Dla drużyny prowdzonej obecnie przez Aleksandara Vukovicia był to już dziewiąty mecz z rzędu bez zwycięstwa. Warta z kolei pnie się w górę tabeli. "Zieloni" będą bardzo blisko utrzymania na kolejny sezon już po rundzie jesiennej.
Marcin Karbowski05 Nov 2022 · 14:24