Piast Gliwice lepszy od Stali. Piękny gol Patryka Lipskiego [WIDEO]

Tomasz Kudala / Press Focus
Piast Gliwice z powodzeniem gonił wynik w meczu ze Stalą Mielec. Drużyna Waldemara Fornalika pokonała beniaminka 2:1.
Mecz zaczął się świetnie dla Stali. Goście objęli prowadzenie już w8. minucie. Kolew przejął piłkę po błędzie Malarczyka i mocnym strzałem trafił do bramki.
Goście w pierwszej połowie mogli podwyższyć prowadzenie. Świetnych okazji nie wykorzystali jednak Mak i Domański.
Piast wziął się do roboty od początku drugiej połowy. Strączek szybko musiał bronić groźny strzał Świerczoka, a po chwili jeden z obrońców zablokował uderzenie Chrapka.
Gospodarze wyrównali po godzinie. Świerczok został sfaulowany przed polem karnym, a celnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Lipski.
Świerczok miał też udział w drugim golu dla Piasta. W 71. minucie napastnik gospodarzy obsłużył Alvesa, który nie miał problemu, by pokonać Strączka.
Goście mogli doprowadzić do wyrównania już w doliczonym czasie gry. Znakomitą okazję zmarnował wtedy Zjawiński. Jego strzał z kilku metrów zatrzymał Plach.
Piast dzięki zwycięstwu przesunął się na ósme miejsce w tabeli. Stal zamyka stawkę.
Marcin Karbowski07 Mar 2021 · 14:22