Piast Gliwice nie wykorzystał dominacji. Jagiellonia wyrwała cenny punkt [WIDEO]

Lukasz Sobala / PressFocus
Piast Gliwice tylko zremisował z Jagiellonią Białystok 1:1 (0:0). Gospodarze byli stroną przeważającą, ale zawiodła skuteczność.
W pierwszej połowie niedzielnego spotkania nie oglądaliśmy bramek. Piast miał jednak sporą przewagę, bowiem czterokrotnie zmusił do interwencji Alomerovicia, który dobrze wyglądał w bramce przyjezdnych.
Po zmianie stron mecz otworzył się za sprawą trafienia Wojciecha Łaskiego. Niespodziewanie to Jagiellonia wyszła na prowadzenie, bowiem 21-latek popisał się piekielnie mocnym strzałem z dystansu.
Rozjuszony Piast ruszył, aby odrabiać straty i wrzucił kolejny bieg. Tym samym podopieczni Vukovicia zdominowali następne minuty, co poskutkowało wyrównującym golem Wilczka.
Było to jednak wszystko, na co stać dziś było gliwiczan. Tym samym "Piastunki" zremisowały z "Dumą Podlasia" 1:1 (0:0), a ich sytuacja w tabeli jest daleka od idealnej. Zespół nie ma wszak przewagi nad strefą spadkową - jeśli Lechia Gdańsk zdobędzie przynajmniej jeden punkt, Piast wróci na 16. lokatę.
Hubert Kowalczyk29 Jan 2023 · 14:25