Piast Gliwice pokonał Dynamo Mińsk i gra dalej! Piękne trafienie Lipskiego, gol Świerczoka [WIDEO]

Dziurek / Shutterstock.com
Piast Gliwice zostaje w grze. Podopieczni Waldemara Fornalika pokonali Dynamo Mińsk 2:0 (1:0) w meczu eliminacji do Ligi Europy. Gole dla polskiego zespołu strzelali Patryk Lipski i Jakub Świerczok.
Gliwiczanie mecz w Mińsku rozpoczęli dość nerwowo, ale już w 10. minucie mogli poczuć się bardziej komfortowo. Arbiter odgwizdał wówczas rzut wolny dla Piasta na 22. metrze. Do piłki podszedł Patryk Lipski i pięknym strzałem nad murem wyprowadził zespół na prowadzenie.
Po strzelonej bramce inicjatywę przejął Piast. W 18. minucie na bramkę uderzył Piotr Parzyszek, ale futbolówka przeleciała wysoko nad poprzeczką.
Dziesięć minut później gorąco zrobiło się w polu karnym piłkarzy Fornalika. Frantisek Plach dobrze odbił jednak uderzenie Edgara Olechnowicza.
Na odpowiedź Piasta nie trzeba było długo czekać. Niezłą akcję zakończył Vida, myląc się o kilkadziesiąt centrymetrów. Do przerwy kolejne gole już nie padły.
Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. W 49. minucie Miha Goropevsek uderzył jednak minimalnie ponad poprzeczką.
W 56. minucie w zespole z Gliwic zapanowała euforia. Michał Żyro zagrał do Świerczoka, ten wpadł w pole karne i precyzyjnym strzałem po krótkim rogu podwyższył na 2:0.
Wspomniany Świerczok kilkanaście minut później powinien mieć na koncie już dwa trafienia, ale z jego strzałem szczęśliwie poradził sobie golkiper Dynama. Chwilę później duży błąd popełnił Huk. Obrońcy Piasta mocno się jednak upiekło, bo jeden z rywali w dobrej sytuacji uderzył nad bramką.
Do końca meczu wynik już się nie zmienił, choć w końcówce świetną sytuację zmarnował jeszcze Świerczok.
Adam Nowacki27 Aug 2020 · 18:53