Piast Gliwice pokonał Lechię Gdańsk. Trafienia Świerczoka i Czerwińskiego

Rafal Rusek / PressFocus
Piast Gliwice pokonał Lechię Gdańsk 2:0 (2:0) w meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy. Bramki dla zwycięzców zdobyli Świerczok i Czerwiński.
Podopieczni Waldemara Fornalika po fatalnym początku sezonu odbijają się od dna. W miniony piątek pokonali Górnika Zabrze. Dziś odprawili Lechię Gdańsk.
Spotkanie w Gliwicach rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. Wynik otworzył już w 3. minucie Jakub Świerczok. Napastnik pewnie wykorzystał rzut karny. Uderzył w stylu Jorginho i Alomerović nie miał nic do powiedzenia.
W 32. minucie było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Czerwiński. Defensor głową skierował piłkę do siatki.
W drugiej połowie Lechia szukała gola kontaktowego. Najbliżej szczęścia był Fila, ale z bliskiej odległości trafił prosto w Placha.
Piat ostatecznie wygrał 2:0 i opuścił ostatnią lokatę tabeli. Obecnie podopieczni Waldemara Fornalika plasują się na 14. pozycji. Ich dorobek to 8 punktów.
Daniel Makarewicz23 Nov 2020 · 19:55