Piast Gliwice pokonał Pogoń Siedlce w Pucharze Polski

asinfo.
Piast Gliwice pokonał na wyjeździe drugoligową Pogoń Siedlce 4:0 (2:0) w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Podopieczni Waldemara Fornalika zameldowali się w 1/8 finału.
Przyjezdni objęli prowadzenie w 38. minucie. Wówczas dośrodkowanie Jakuba Holubka wykorzystał Patryk Tuszyński, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce.
W doliczonym czasie pierwszej połowy Konczkowski dostał podanie na wolne pole, wbiegł w szesnastkę i zdołał podwyższyć prowadzenie Piasta.
Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Tiago Alves. Portugalczyk wykorzystał zagranie Tuszyńskiego i pewnym strzałem pokonał interweniującego bramkarza rywali. Wynik na 4:0 ustalił w 78. minucie Tuszyńsi, który uderzeniem z powietrza strzelił drugiego gola.
Losowanie par 1/8 finału zaplanowano na 5 listopada. Mecze zostaną rozegrane w dniach 3-5 grudnia.