Piast Gliwice zrobił Leicester City w Ekstraklasie! Historyczny sukces zespołu Waldemara Fornalika!

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Piast Gliwice pokonał Lecha Poznań i został mistrzem Polski! Wicemistrzostwo dla Legii Warszawa.
Piast Gliwice objął prowadzenie w meczu z Lechem Poznań w 27 minucie, po kuriozalnej pomyłce zawodników gości. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie zobaczyliśmy i to zespół Waldemara Fornalika został mistrzem Polski.
Legioniści strzelili w 16 minucie. Carlitos Lopez wykorzystał kapitalne podanie Hamalainena i z bliska pokonał bramkarza rywali. Zagłębie Lubin wyrównało jeszcze w pierwszej połowie. Goście rozklepali defensywę przeciwnika i sytuację sam na sam wykorzystał Bohar. W drugiej połowie mieliśmy 1:2, a autorem gola był Szysz. Napastnik dostał piłkę wzdłuż bramki, kopnął po ziemi, futbolówka przeleciała między nogami golkipera i wpadła do siatki. W doliczonym czasie gry na 2:2 strzelił Hlousek.
W Gdańsku pierwszą bramkę zobaczyliśmy tuż przed przerwą. W 44 minucie piłkę do bramki Jagiellonii głową skierował Karol Fila. W 58 minucie goście mogli doprowadzić do remisu, ale Imaz nie wykorzystał rzutu karnego. Zemściło się to parę minut później na zespole Ireneusza Mamrota. Tym razem do bramki z najbliższej odległości trafił Kubicki. Lechici dzięki zwycięstwu przypieczętowali trzecie miejsce w Ekstraklasie.
W Krakowie Pogoń nie zamierzała odpuszczać i w 31 minucie prowadzenie gościom zapewnił Benyamina, który pokonał Peskovicia ładnym strzałem z powietrza. W 66 minucie na 0:2 strzelił Kozulj, który popisał się cudownym uderzeniem z dystansu. To nie był koniec strzelania. Kolejną bramkę dla gości zdobył Radosław Majewski, który strzelił z dystansu z ostrego kąta. Cracovia pomimo wysokiej porażki zajęła czwarte miejsce, które daje jej udział w eliminacjach do Ligi Europy.