Nadchodzące

Piast Gliwice zrobił Leicester City w Ekstraklasie! Historyczny sukces zespołu Waldemara Fornalika!

Piast Gliwice
Źródło zdjęcia: Marcin Kadziolka/Shutterstock

Piast Gliwice pokonał Lecha Poznań i został mistrzem Polski! Wicemistrzostwo dla Legii Warszawa.

Relacja z ostatniej kolejki Ekstraklasy.

Piast Gliwice objął prowadzenie w meczu z Lechem Poznań w 27 minucie, po kuriozalnej pomyłce zawodników gości. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie zobaczyliśmy i to zespół Waldemara Fornalika został mistrzem Polski.

Legioniści strzelili w 16 minucie. Carlitos Lopez wykorzystał kapitalne podanie Hamalainena i z bliska pokonał bramkarza rywali. Zagłębie Lubin wyrównało jeszcze w pierwszej połowie. Goście rozklepali defensywę przeciwnika i sytuację sam na sam wykorzystał Bohar. W drugiej połowie mieliśmy 1:2, a autorem gola był Szysz. Napastnik dostał piłkę wzdłuż bramki, kopnął po ziemi, futbolówka przeleciała między nogami golkipera i wpadła do siatki. W doliczonym czasie gry na 2:2 strzelił Hlousek.

W Gdańsku pierwszą bramkę zobaczyliśmy tuż przed przerwą. W 44 minucie piłkę do bramki Jagiellonii głową skierował Karol Fila. W 58 minucie goście mogli doprowadzić do remisu, ale Imaz nie wykorzystał rzutu karnego. Zemściło się to parę minut później na zespole Ireneusza Mamrota. Tym razem do bramki z najbliższej odległości trafił Kubicki. Lechici dzięki zwycięstwu przypieczętowali trzecie miejsce w Ekstraklasie.

W Krakowie Pogoń nie zamierzała odpuszczać i w 31 minucie prowadzenie gościom zapewnił Benyamina, który pokonał Peskovicia ładnym strzałem z powietrza. W 66 minucie na 0:2 strzelił Kozulj, który popisał się cudownym uderzeniem z dystansu. To nie był koniec strzelania. Kolejną bramkę dla gości zdobył Radosław Majewski, który strzelił z dystansu z ostrego kąta. Cracovia pomimo wysokiej porażki zajęła czwarte miejsce, które daje jej udział w eliminacjach do Ligi Europy.

-1
Gratulacje dla Piasta .Ale Europa zweryfikuje gdzie jest polska liga.
20 maj 2019 | 20:55
0
Cieszę się,że PIAST wygrał.
Ale......przyczyniły sie wszystkie kluby ekstraklasy.
-2
może by tak wszyscy kibice w Polsce się złożyli po 50 czy 100zł na Piasta żeby przed LM porobili pare transferów? Warto by było dla takiego klubu i dla naszej piłki. Neutralny klub i należy im się taką pomoc.. Dzisiaj się spróbuje skontaktować z klubem
19 maj 2019 | 22:08
+23
porównywanie piasta do Lester to plucie im w twarz. Lester ograło Wielkie potęgi piłkarskie, a piast ograł Legię która dostaje wpierdol od mistrza luxemburgu
19 maj 2019 | 23:11
+4
Raczej chodzi o skalę budżetu w tym porównaniu. Lester też ma kilkukrotnie mniejszy budżet od ekip, które pokonało, ale wcale się nie dziwię, że nie zrozumiałeś.
20 maj 2019 | 00:07
+1
Te porównanie pod każdym względem, przy zachowaniu odpowiedniej skali itp. jest nieprawdziwe i obrażanie sukcesu jakie osiągnęło leicester. Ta ekstraklapa jest żałosna i chwała Waldkowi King że chociaż końcówka Piast grał jak na prawdziwego mistrza przystało i wygrał w rundzie mistrzowskiej 6 meczy i 1 zremisował. Tak gra prawdziwy mistrz a nie liczy na pomoc sedziów i apeluje do największego rywala żeby pomógł hehehe. BRAWO WALDEK KING!
20 maj 2019 | 07:35
0
Prawie spadek a sezon później mistrzostwo o kim mowa? Piast czy Leicester?
20 maj 2019 | 20:12
0
Rozumiem że mieli mniejszy budżet, ale bardziej chodzi o poziom ligowy. Co roku 6 klubów z Anglii walczy o najwyższe cele w LM i LE. A w ekstraklasie? Legia walczy max o 4 rundę eliminacji! a Lech o 3 rundę w Lidze Europy. Co roku w Anglii 6 klubów wymienia się tytułami i miejscami w lidze, a tu Leister bum. A w Polsce? Legia jedzie do spadkowicza i dostaje wpier*ol, potem jakieś remisy w kompromitującym stylu . Ja rozumiem że jesteś Kibicem w ekstraklasie i tak dalej, ale nie oszukujmy się. Polska liga co roku spada w rankingu :(
21 maj 2019 | 09:14
0
Dlatego mówimy " polskie Leicester" i zachowujemy skalę sukcesu. Nikt nie mówi, że Piast zrobił sukces w skali światowej na miarę tego co Lisy zrobiły. Piast pokonał w walce kilka teoretycznie kilkukrotnie lepszych rywali, to samo zrobiło Lester. Rozumiem, że nie rozumiesz, więc dajmy już spokój.
20 maj 2019 | 20:56
0
Myslę,że chodziło o podobieństwo historii .
19 maj 2019 | 21:55
+17
Piast mistrzem! W końcu ktoś dojebał Legii... i chuj, że przejebią w pierwszym meczu eliminacyjnym do LM... Legia też by przejebała.
19 maj 2019 | 21:46
+7
Fornalik na trenera reprezentacji!!1
19 maj 2019 | 21:19
+2
Do tych, którzy oglądali mecz i wydarzenia po meczu (koronacja): czy Waldemar Fornalik się uśmiechnął? Proszę o rzetelną relację.
19 maj 2019 | 21:16
+2
Piast mistrzem i cracovia 4 miejsce. Tak chciałem i tak jest, jedynie czego chcę w najbliższych meczach polskich klubów to to by nie przewalili kwalifikacji. Niech każdy awansuje do fazy grupowej, nawet piast do LM to nasza liga wbije się w rankingu.
19 maj 2019 | 21:20
+16
Chyba w Football Manager.
19 maj 2019 | 21:15
+21
Trzeba być półgłówkiem żeby porównać wyczyny Leicester do wygrania Ekstraklasy...
19 maj 2019 | 23:13
+4
Chodzi o różnicę zasobów miedzy Piastem, a Legiami, Lechiami czy Lechami i Lisów do Big6. Wiadomo, że sukces Leicester był większy, ale zachowując proporcje, porównanie wyśmienite. Trzeba być półgłówkiem, żeby tego nie ogarnąć, więc wracaj do szafy głąbie.
+1
Kiedyś pisałem ze nasza liga bardzo słaba i Legia nawet nie chcąc jej wygrać to wygra. Wiec właśnie cofam to bo jednak może być słabszy mistrz w tej lidze. Tak czy inaczej powodzenia i chociaż awansu do LE.
19 maj 2019 | 21:04
+17
Gratki i szacuneczek Ciekawe czy w przyszłym sezonie zwolnia piłkarze trenera ?
19 maj 2019 | 21:00
+15
Cała Polska wam dziękuje, brawo gangstery!!
19 maj 2019 | 20:54
+11
Żebt być jak Leicester trzeba by pokonać gigantów, u nas takich nie ma a cała liga bardziej przypomina przypadek.
Brawo dla Piasta.
Poziom piłkarski to jest mimo wszystko dno.
Szkoda trochę, że legia nie jest mistrzem, bo kibicowsko nas bardzo dobrze reprezentowała w europie.
+16
Ciekawe czy ktoś z Piasta dostanie powołanie od Brzęczka?
19 maj 2019 | 20:27
+13
Różnica jest taka, że Leicester doszło do ćwierć finału LM, a Piast odpadnie w pierwszej rundzie eliminacji, chyba że trafi na klub z Helsinek lub z Macedonii, pozostałe są po prostu silniejsze.
19 maj 2019 | 20:24
+35
Ufff dobrze że ta kurwa nie wygrała. Gratulacje Piast !
19 maj 2019 | 20:21
+6
Legia sama oddała mistrzostwo w tym sezonie- drużyna z taką przewagą finansową powinna gromić w tej lidze i nie dawać szans a co mamy? Co roku walka i ledwo zdobywany mistrz przez Legię- gdzie jest ta Legia Czerczesowa i Magiery? Co stało się z drużyną która potrafiła urwać punkty Realowi? Jeżeli Legia nie zmieni zarządu ten klub pójdzie na dno. #MioduskiOut
+22
No i super...brawo PIAST -WALDEK KING..!!!!!!!!
19 maj 2019 | 20:20
+12
BRAWO PIAST !!!
19 maj 2019 | 20:17
+12
Ja jestem ciekaw jaki był kurs na Piasta przed sezonem że będzie mistrzem ?? i czy ktoś w ogóle postawił taki kupon
Mam nadzieje że Piast będzie w Europie takim zespołem jak Górnik Zabrze jako beniaminek w tamtym sezonie. Mało znany, ale walczący o każdy kawałek boiska i może to da efekt.
Co do Legii i Lecha to nie mam nic do kibicow bo to nie oni grają ale i do zawodników bo grają jak mogą ale mam nadzieje że Ci prezesi to w ciemno zakładali albo mistrzostwo jak Legia albo puchary jak Lech w końcu nauczą się czegoś że bez myślenia i mądrych decyzji nie będzie zakładanych efektów i milionów.
Niech się wszyscy wezmą do roboty żeby mieć radochę z pucharów, reprezentacji i z czasem podnosząc poziom z ekstraklasy.
Do przyszłego sezonu...
+9
Mam nadzieje że Piast będzie w Europie takim zespołem jak Górnik Zabrze jako beniaminek w tamtym sezonie. Mało znany, trochę lekceważony ale walczący o każdy kawałek boiska i może to da efekt że nie będzie kompromitacji a będziemy mieli satysfakcje.
+8
Ogladalem mecz z 10 min, i przełączyłem na mecz Milanu, nie potrafię oglądać extraklasy. Piast zasłużony mistrz gratulacje.
19 maj 2019 | 20:16
+31
NO TO TERAZ WYPADA PRZYWIEŹĆ PUCHAR
LIGI MISTRZÓW DO GLIWIC.
Dziennikarze z Warszawki i słoiki płaczą.
Zawodnicy Legii natomiast mają po liściu na ryj od Żylety 😂
+12
Zawodnicy Legii natomiast dostaną po liściu na ryj od Żylety 😂
19 maj 2019 | 20:14
+72
Przecież tą śmieszną ligę wygrałoby nawet Bate Borysów z 20 pkt przewagi dno dno i pół metra mułu. Oglądałem mecz Piasta z Lechem i o ile pierwszą połowe dało się jeszcze oglądać o tyle druga to po prostu żenada. Znów szykuje się solidny eurowpierdol od jakiegoś FC Bulerbyn a najlepszym podsumowaniem tego cyrku będzie to że Piast w następnym sezonie będzie się bronił przed spadkiem.
#PiastMistrzemPolski!!!
Leicester Gliwice? ~Brawo! Powodzonka w Europie. Niesamowicie piękna historia. Szacunek.
+6
Leicester i Gliwice to są miejscowości, więc prędzej Gliwice City albo Piast Leicester.
20 maj 2019 | 00:06
0
City za bardzo kojarzy się z Manchesterem, a Piast Leicester nie brzmi razem dobrze. Leicester Gliwice jest ok.
19 maj 2019 | 20:12
+9
Chociaż kibicuję Legi Warszawa to gratulacje dla Piasta za zdobycie mistrza,legia go nie chciała...lechia i jagielonia zresztą też,to piast zajebał nie jest głupi...
19 maj 2019 | 20:11
-5
No i zajebiście. Zawsze cieszy jak sędziowskie klubiki zostają z niczym. Legła w Polsce, Sreal w Hiszpanii i europejskich pucharach. Oby tak dalej.
19 maj 2019 | 21:21
+3
Zazwyczaj najlepsze kluby w danym kraju czy tam najbardziej utytułowane są w ten sposób obrażane. Jako kibic United powinieneś wiedzieć że klub któremu kibicujesz jest tak samo postrzegany w Angli. "Fergie time" słyszałeś może? Może tak ale hipokryzja blokuje twój mały móżdżek.
+17
Gratulujemy ale jest jeden problem. LM skończy się na 1 rundzie kwalifikacji przeciwko jakiejś Malcie
19 maj 2019 | 20:09
-1
Eurowpierdol begin.
+8
Sugerujesz, że niewarto walczyć o mistrza?
19 maj 2019 | 20:15
-6
Warto. Ale teraz Europa... A tam wiadomo jak gramy.
19 maj 2019 | 20:08
+8
Kto se po cichu nie zaśpiewał "Legia to stara k.." niech da minus.
19 maj 2019 | 20:10
-1
Jestem za Piastem ale takie przyspiewki sa dla scierwa.
19 maj 2019 | 21:12
+5
Wchodzenie w dyskusje z marginesem nie ma sensu. Każdy kto odczuwa jakąkolwiek nienawiść do drugiej strony tylko ze względu na inny kolor koszulki piłkarzyków których ogląda ma IQ bliższe szympansowi. A tak swoją drogą gratulacje za zdobycie mistrzostwa, 100% zasłużone.