Piast wygrał w Chorzowie i dogonił Legię

asinfo
Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Ruchem Chorzów 3:0 w meczu 36. kolejki Ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez Radoslava Latala cały czas liczy się w walce o tytuł mistrzowski.

Piast ma tyle samo punktów co liderująca Legia Warszawa, ale to ekipa ze stolicy jest na pierwszym miejscu, bo była wyżej po rundzie zasadniczej.

Mecz przy Cichej mógł się rozstrzygnąć już w pierwszej połowie. Tylko świetne interwencje Wojciecha Skaby uchroniły Ruch przed stratą większej liczby goli. Golkiper "Niebieskich" był jednak bez szans przy trafieniu Josipa Barisicia. Ruch miał tylko jedną okazję, ale strzał Mariusz Stępińskiego głową doskonale obronił Jakub Szmatuła. W drugiej połowie trochę lepiej prezentowali się podopieczni Waldemara Fornalika, lecz bez efektu. Końcówka spotkania należała do Piasta. Najpierw wynik podwyższył Martin Neszpor, a strzelanie zakończył wprowadzony Bartosz Szeliga.

****

Tak padły bramki:

Barisić 35
Murawski świetnie podał do Neszpora, który był już sam przed Skabą i mógł strzelać. Dostrzegł jeszcze Barisića i wystawił mu piłkę, by ten trafił do pustej bramki. To była świetna akcja Piasta.

Neszpor 84
Kontra Piasta, dogranie piłki do Neszpora, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnym strzałem przy słupku nie dał mu szans na obronę.

Szeliga 89
Neszpor dograł w pole karne do Szeligi, ten przyjął sobie futbolówkę, ograł bez problemu Grodzickiego i uderzeniem z kąta posłał piłkę do siatki.

Zawodnik meczu: Martin Neszpor.
Świetny mecz czeskiego napastnika, który był bardzo aktywny i walczył od pierwszej do ostatniej minuty. Najpierw kapitalnie wyłożył piłkę do Josipa Barisicia, a ten trafił do pustej bramki. Następnie sam strzelił gola. Miał też udział przy trzeciej bramce, kiedy idealnie dograł w pole karne do Szeligi.

Ciekawostka meczu: Mariusz Stępiński w pierwszej połowie doznał kontuzji. Dotrwał do jej końca, ale po przerwie na murawie już się nie pojawił i musiał pojechać do szpitala.