Piast rozbity na własnym stadionie przez IFK Goteborg. Koniec przygody w Lidze Europy?

asinfo
Piast Gliwice przegrał u siebie z IFK Goeteborg 0:3 (0:2) w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy.

Na Stadionie Miejskim goście objęli prowadzenie już w drugiej minucie, kiedy to, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do siatki wicemistrzów Polski celnie przymierzył Mattias Bjarsmyr. Dziesięć minut przed przerwą podwyższył Tobias Hysen.

Po zmianie stron obie strony miały swoje okazje bramkowe, ale to przyjezdni przypieczętowali swój sukces. Cztery minuty przed końcem podopiecznych Radoslava Latala dobił jeszcze Gustav Engvall.

Rewanż odbędzie się za tydzień na obiekcie osiemnastokrotnego mistrza Szwecji.