Piast wygrywa z Lechią

asinfo
W meczu 9. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał przed własną publicznością z Lechią Gdańsk 2:1.

Gospodarze podchodzili do tego spotkania zajmując pierwsze miejsce w tabeli, z kolei goście z ośmioma punktami na koncie znajdowali się na 13 pozycji. W drużynie prowadzonej przez Radoslava Latala w tym pojedynku wystąpić nie mogli kontuzjowani Mateusz Mak oraz Bartosz Szeliga. Natomiast szkoleniowiec przyjezdnych nie mógł skorzystać z Jakuba Wawrzyniaka, Adama Buksy oraz Piotra Wiśniewskiego. Poza kadrą meczową znalazł się również Bruno Nazario.

Już w 4. minucie gry Lechia wyszła na prowadzenie. Około 20 metrów przed bramką Jakuba Szmatuły, Kamil Vacek faulował Lukasa Haraslina. Do rzutu wolnego podszedł Ariel Borysiuk. Były zawodnik FC Koeln oddał silny strzał, po którym piłka przeleciała obok muru obrońców i trafiła do siatki tuż obok interweniującego bramkarza gospodarzy.

Piast mógł doprowadzić do wyrównania w 22. minucie, ale po dokładnym zagraniu od Patrika Mraza, Marcin Pietrowski nie potrafił skierować piłki do bramki strzeżonej przez Marko Maricia. Chwilę później przed doskonałą sytuacją z drugiej strony boiska stanął Michał Mak, który zakończył kontrę gości, ale jego uderzenie obronił Szmatuła.

Po niecałych dziesięciu minutach do siatki Lechii mógł trafić Hebert, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała tuż nad poprzeczką. W odpowiedzi na akcję Brazylijczyka, Borysiuk próbował strzelać z dystansu, ale tym razem niecelnie.

Jeszcze przed przerwą Sasa Żivec stanął przed szansą pokonania Maricia, jednak bramkarz gości spisał się znakomicie i wybronił groźny strzał głową Słoweńca. Skuteczniejszy od 24-latka okazał się chwilę później Martin Nespor. Josip Barisić zgrał piłkę po długim zagraniu Heberta, a Czech popisał się znakomitym uderzeniem bez przyjęcia i zza pola karnego trafił do siatki rywali.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie, Barisić uderzał głową po dośrodkowaniu Nespora, ale nie trafił w bramkę. Z drugiej strony boiska, Łukasik strzelił zza pola karnego, jednak tym razem dobrze spisał się Szmatuła.

W 57. minucie, Borysiuk oddał mocny strzał z dystansu, a bramkarz gospodarzy z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Golkiper Piasta ponownie udowodnił swoją wartość broniąc groźne uderzenie dziesięciokrotnego reprezentanta Polski. Chwilę później w doskonałej sytuacji znalazł się Barisić. Chorwacki napastnik dostał znakomite podanie od Żiveca, ale w polu karnym został uprzedzony przez obrońców i nie zdołał skierować futbolówki w stronę bramki Maricia.

W 71. minucie meczu Piast wyszedł na prowadzenie. Z narożnika boiska dośrodkował Patrik Mraz, następnie jego zagranie przedłużył Nespor, a Hebert strzałem głową pokonał bramkarza Lechii.

Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu. Dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został strzelec pierwszej bramki dla gliwickiego zespołu.

Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Borysiuk ponownie próbował uderzenia z dystansu, ale tym razem piłka zatrzymała się na lewym słupku bramki strzeżonej przez Szmatułę.

Wygrana umocniła podopiecznych Latala na prowadzeniu w tabeli Ekstraklasy. Piłkarze prowadzeni przez czeskiego szkoleniowca na swoim koncie mają 21 punków.

****
Tak padły bramki:

4' Ariel Borysiuk
Były zawodnik FC Koeln oddał silny strzał, po którym piłka przeleciała obok muru obrońców oraz trafiła do siatki tuż przy interweniującym bramkarzu gospodarzy.

44' Martin Nespor
Josip Barisić zgrał piłkę po długim zagraniu Heberta, a Czech popisał się znakomitym uderzeniem bez przyjęcia i zza pola karnego trafił do siatki rywali.

71' Hebert
Z narożnika boiska dośrodkował Patrik Mraz, następnie jego zagranie przedłużył Nespor , a Hebert strzałem głową pokonał bramkarza Lechii.

Zawodnik meczu: Hebert