Piąta porażka SV Darmstadt 1898, Sobiech wszedł z ławki

Shutterstock
Piłkarze SV Darmstadt 1898 ulegli u siebie SV Sandhausen 1:2 (0:1) w piątkowym meczu 14. kolejki rozgrywek 2. Bundesligi.
Na Merck-Stadion am Boellenfalltor zawody z ławki rezerwowych rozpoczął Artur Sobiech. Napastnik reprezentacji Polski w 67. minucie zastąpił Sandro Sirigu.
Obie bramki dla gości zdobył Richard Sukuta-Pasu. Sześć minut przed końcem kontaktową bramkę strzelił Duńczyk Patrick Banggaard, ale na więcej popularnych "Die Lilien" nie było już stać.
Dzięki szóstej wygranej w sezonie podopieczni Kenana Kocaka awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Zespół z Hesji doznał natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na jedenastej lokacie w klasyfikacji zaplecza Bundesligi.