Piąte z rzędu zwycięstwo Broendby, grał Wilczek

YouTube
Piłkarze Broendby Kopenhaga pokonali u siebie Randers FC 3:1 (1:1) w poniedziałkowym meczu 14. kolejki rozgrywek duńskiej Superligi.
Kamil Wilczek rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie gospodarzy. Napastnika reprezentacji Polski trzynaście minut po przerwie zastąpił Czech Jan Kliment.
Dziesięciokrotni mistrzowie Danii objęli prowadzenie po kwadransie gry, kiedy to niefortunnie piłkę skierował do własnej bramki Fin Joni Kauko. Wyrównał dokładnie kolejny kwadrans później strzałem głową Jonas Bager.
Czternaście minut po zmianie stron miejscowi odzyskali przewagę po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego Besara Halimiego. Kosowar w czwartej minucie doliczonego czasu gry przypieczętował jeszcze sukces gospodarzy, zdobywając swojego drugiego gola w tych zawodach.
Stołeczna drużyna odniosła w ten sposób piąte z rzędu zwycięstwo, po którym awansowała na pozycję lidera tabeli. Tylko punkt straty mają jednak drugi FC Midtjylland oraz trzeci FC Nordsjaelland.