Piątę z rzędu zwycięstwo FC Nantes

manuel, wikipedia
Piłkarze FC Nantes pokonali przed własną publicznością Dijon FCO 3:0 (0:0) w niedzielnym meczu 35. kolejki francuskiej ekstraklasy.
Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 51. minucie. Wówczas Valentin Rongier zagrał do Abdoulaye Toure, który uderzeniem z dystansu pokonał golkipera rywali.
W 74. minucie sędzia spotkania ukarał czerwoną kartką Naifa Aguerda i podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zdołał zamienić Kalifa Coulibaly. Sześć minut później wynik starcia na 3:0 ustalił Valentin Rongier, a przy jego trafieniu asystował Samuel Moutoussamy.
Podopieczni Vahida Halilhodzica mają na koncie 46 punktów i zajmują 11. miejsce w ligowej tabeli. Zespół prowadzony przez Antoine'a Kombouarea z dorobkiem 28 "oczek" plasuje się na przedostatniej, 19. lokacie.