Piąte z rzędu zwycięstwo PSG w lidze

ninopavisic / Shutterstock.com
Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali u siebie ES Troyes Aube Champagne 2:0 (0:0) w ostatnim środowym meczu 15. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Parc des Princes gospodarze jeszcze w pierwszej połowie mieli znakomitą okazję do objęcia prowadzenia, ale cztery minuty przed przerwą rzut karny zmarnował Urugwajczyk Edinson Cavani.
Wicemistrzów Francji z kłopotów wybawił Neymar. Brazylijczyk siedemnaście minut przed końcem zaskoczył golkipera rywali mocnym uderzeniem zza linii pola karnego.
Sukces zespołu znad Sekwany przypieczętował w ostatniej minucie płaskim strzałem Cavani, wykorzystując zagranie od Neymara.
Dzięki piątej wygranej z rzędu podopieczni Unaia Emery'ego umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Zespół z Szampanii doznał natomiast siódmej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na trzynastą lokatę w klasyfikacji.