Piąte zwycięstwo Betisu Sevilla

Natursports/Shutterstock
Piłkarze Levante UD Walencja ulegli u siebie drużynie Real Betis Sevilla 0:1 (0:1) w jedynym piątkowym spotkaniu, otwierającym zmagania trzynastej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadi Ciutat de Valencia goście z Andaluzji zwycięskiego gola zdobyli już po czterech minutach gry. Joaquin zagrał w polu karnym do Rubena Castro i ten sprytnym strzałem w długi róg zaskoczył Antonio Adana.

Oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu. Niespełna kwadrans przed ostatnim gwizdkiem najpierw wyrzucony z boiska po dwóch żółtych kartkach został Niemiec Heiko Westermann, a dwie minuty później bezpośrednią czerwoną kartkę zobaczył Juanfran.

"Granotas" doznali już siódmej porażki w tym sezonie i są przedostatni w tabeli. "Verdiblancos" z kolei wygrali w bieżących rozgrywkach po raz piąty i awansowali na dziewiątą pozycję w klasyfikacji.