Piątek pokazał swój strzelecki instynkt, ale Milan tylko zremisował z AS Romą [WIDEO]

MediaPicutres.pl / shutterstock.com
AS Roma zremisowała z AC Milan 1:1 (0:1) w hicie 22. kolejki Serie A. Bramkę dla gości zdobył Krzysztof Piątek.
TUTAJ przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Pierwsze minuty spotkania należały do ekipy z Rzymu. Gospodarze dominowali na boisku, starając się zagrozić bramce strzeżonej przez Donnarummę. Włoch kapitalnie bronił po uderzeniach Dżeko, Zaniolo i Schicka.
"Rossoneri" spokojnie czekali na swoją szansę i taka nadarzyła się w 26. minucie. Paqueta dośrodkował z lewej strony w pole karne, do futbolówki dopadł Piątek i pewny strzałem umieścił piłkę w siatce. Było to 14. bramka Polaka w obecnym sezonie Serie A.
Piłkarze Romy wyrównali stan spotkania tuż po przerwie. Fatalny błąd w polu karnym popełnił Musacchio, który prawie trafił do własnej bramki, a z tego skorzystał Zaniolo, który pewnie dobił piłkę.
W 56. minucie w polu karnym Romy padł Suso, ale arbiter nie wskazał na wapno. W tej sytuacji sędziowie VAR dopatrzyli się pozycji spalonej.
W końcówce spotkania to gospodarze byli bliżej zdobycia zwycięskiego gola, jednak Pellegrini w znakomitej sytuacji trafił w słupek.
Piątek opuścił boisko w 87. minucie, a w jego miejsce pojawił się Patrick Cutrone.
"Rossoneri" utrzymali wynik do ostatniego gwizdka arbitra i po dziewiątym podziale punktów w tym sezonie umocnili się na czwartej lokacie w tabeli. "Giallorossi" natomiast po ósmym remisie w bieżących rozgrywkach pozostali na piątym miejscu.
Daniel Makarewicz03 Feb 2019 · 22:24