Piątek wykorzystał katastrofalny błąd bramkarza! Genoa przegrała z AS Romą! [WIDEO]

screen z youtube
Genoa przegrała na wyjeździe z AS Romą w meczu 16. kolejki Serie A. Jedną z bramek dla gości zdobył Krzysztof Piątek.
W wyjściowym składzie gości na to spotkanie znalazł się Krzysztof Piątek.
Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 17. minucie meczu. Zawodnik wykorzystał fatalny błąd Robina Olsena, który przepuścił piłkę między dłońmi, a Piątek bez litości skierował piłkę do pustej bramki.
Dla Piątka to dwunasty gol w tym sezonie Serie A.
AS Roma odpowiedziała w 31. minucie za sprawą Fazio, jednak goście ponownie wyszli na prowadzenie, gdy trafił Hiljemark. Tuż przed gwizdkiem na przerwę na 2:2 trafił Justin Kluivert.
W 49. minucie znów katastrofalnie zachował się Olsen. Golkiper Romy tym razem przepuścił łatwy strzał Lazovicia, ale sędzia po konsultacji z systemem VAR nie uznał trafienia, wskazując, że zawodnik Genoi był na pozycji spalonej.
AS Roma wyszła na prowadzenie w 59. minucie, gdy na uderzenie z dystansu zdecydował się Cristante. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i to gospodarze mogli dopisać sobie trzy punkty w tabeli Serie A.
Podopieczni Eusebio di Francesco utrzymali już korzystny wynik do ostatniego gwizdka arbitra i po szóstym zwycięstwie w sezonie przesunęli się na szóste miejsce w tabeli. Drużyna z Ligurii doznała natomiast ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na szesnastą lokatę w klasyfikacji.
Daniel Makarewicz16 Dec 2018 · 20:52