Pięć goli Bayernu Monachium z Dynamem. Cristiano Ronaldo uratował zwycięstwo dla Manchesteru United [WIDEO]

Zapadły rozstrzygnięcia we wszystkich środowych meczach Ligi Mistrzów. Największą niespodzianką jest kompromitacja Barcelony w Lizbonie. Pewne zwycięstwo odniósł za to Bayern Monachium.

Grupa E

Bayern - Dynamo
Mistrzowie Niemiec bardzo szybko przejęli kontrolę nad meczem. Już w 12. minucie prowadzenie dał im Robert Lewandowski, który pewnie wykorzystał rzut karny. Polak podwyższył wynik w 27. minucie, gdy wykorzystał świetne podanie od Thomasa Muellera.
Dynamo się nie poddawało. Goście byli blisko gola w 41. minucie, ale Neuer w wielkim stylu obronił strzał De Peny.
Bayern w drugiej połowie tworzył sobie kolejne okazje. Groźnie było zwłaszcza po próbach Goretzki i Kimmicha. Ostatecznie autorem trzeciego gola był Gnabry, który trafił w 68. minucie. Na tym Bayern wcale się nie zatrzymał. Kwadrans przed końcem gry do bramki trafił Sane.
W 79. minucie na boisku za Lewandowskiego pojawił się Choupo-Moting. Kameruńczyk niebawem ustalił wynik na 5:0.
Na boisku w Monachium zaprezentował się też Tomasz Kędziora. Do gry wszedł od początku drugiej połowy.
W drugim meczu tej grupy Benfica wygrała 2:0 z Barceloną. O tym spotkaniu piszemy TUTAJ.

Grupa F

Manchester United - Villarreal
Pierwsi gola strzelili goście. W 53. minucie po szybkiej akcji z bliska do bramki piłkę wepchnął Alcacer.
Manchester United dopowiedział szybko. W 60. minucie gola nie strzelił żaden z gwiazdorów gospodarzy, lecz Alex Telles. Brazylijczyk popisał się świetnym strzałem z woleja.
Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, gola na wagę trzech punktów dla MU strzelił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk trafił do bramki w piątej minucie doliczonego czasu gry!
W drugim meczu tej grupy Atalanta Bergamo wygrała z Young Boys Berno 1:0. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Grupa G

Salzburg - Lille
Salzburg objął prowadzenie w 36. minucie. Wbiegający w pole karne Adeyemi został wycięty przez Botmana i sam trafił do bramki z jedenastu metrów.
Reprezentant Niemiec wpisał się na listę strzelców raz jeszcze. Znów w takich samych okolicznościach - uderzeniem z rzutu karnego.
Goście próbowali gonić wynik, ale było ich stać tylko na strzelenie jednego gola. Jego autorem był Yilmaz.
Wolfsburg - Sevilla
Gospodarze objęli prowadzenie na początku drugiej połowy. Na listę strzelców wpisał się Steffen. Sevilla miała przewagę, ale długo nie potrafiła odpowiedzieć na to trafienie. Udało się to jej dopiero w 86. minucie. Z rzutu karnego do bramki trafił Rakitić.

Grupa H

Szlagier całej kolejki dla Juventusu - drużyna z Turynu wygrała z Chelsea 1:0. Więcej o tym meczu TUTAJ.
W drugim meczu Zenit Sankt Petersburg nie dał szans Malmoe. Mistrzowie Rosji wygrali aż 4:0. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
Marcin Karbowski29 Sep 2021 · 22:58