Pięć goli, dwa rzuty karne, czerwona kartka i wygrana Realu Sociedad z Valencią

Maxisport/Shutterstock
Real Sociedad San Sebastian pokonał u siebie Valencię CF 3:2 w drugim sobotnim meczu 15. kolejki hiszpańskiej La Liga.

Gospodarze bardzo szybko objęli dwubramkowe prowadzenie po strzałach Williana Jose w drugiej i 24. minucie. Goście przed przerwą zdobyli kontaktową bramkę za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Daniela Parejo.

Po godzinie gry trzeciego gola dla miejscowych mógł strzelić Carlos Vela, ale jego strzał z „11” obronił Diego Alves. W 82. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę otrzymał w drużynie „Nietoperzy” Joao Cancelo. W doliczonym czasie gry bramkę na 3:1 zdobył Juanmi, a kilka chwil potem rozmiary porażki przyjezdnych zmniejszył Zakaria Bakkali.

Drużyna z Anoeta zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli z 26 punktami na koncie. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z Granadą.

Natomiast zespół z Mestalla plasuje się na 17. pozycji ze zdobytymi 12 punktami. Jego kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Osasuna.