Pięć goli i domowe zwycięstwo Vitesse Arnhem

Anton Havelaar/Shutterstock
Piłkarze Vitesse Arnhem pokonali u siebie SBV Excelsior 3:2 (2:0) w jedynym piątkowym meczu osiemnastej kolejki rozgrywek Eredivisie.
Na GelreDome dwubramkowe prowadzenie gospodarzom do przerwy zapewnili Navarone Foor oraz strzałem głową Bryan Linssen, który także asystował przy pierwszym trafieniu.
Sześć minut po zmianie stron kontaktowe trafienie uzyskał Marcus Edwards, ale szesnaście minut później bezpieczną odwagę dla miejscowych odzyskał kolejnym celnym uderzeniem głową Maikel van der Werff. Drugą asystę zaliczył precyzyjnie dośrodkowujący w pole karne tego dnia Norweg Martin Oedegaard.
Goście z Rotterdamu nie poddawali się jednak i po kolejnych dwóch minutach część strat odrobił Jerdy Schouten. Na więcej zespół z portowego miasta nie było już stać i po czwartej porażce z rzędu pozostał na czternastej lokacie w tabeli.
Drużyna z Geldrii natomiast po ósmym zwycięstwie w sezonie przesunęła się na czwarte miejsce w klasyfikacji.