Pięć goli i wyjazdowa porażka Rennes z Dijon

Kuso, wikipedia
Dijon FCO wygrało na własnym boisku ze Stade Rennais 3:2 w meczu 33. kolejki Ligue 1. Dla gości to szóste z rzędu spotkanie bez zwycięstwa.
Gospodarze prowadzili od 20. minuty po golu Naifa Aguerda, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i trafił głową.
Stade Rennais wyrównało na początku drugiej połowy, kiedy Adrien Hunou oddał płaski strzał z linii pola karnego. Dijon FCO szybko jednak odpowiedziało, bo w 55. minucie bramkę zdobył Benjamin Jeannot. 27-letni napastnik oddał strzał sprzed szesnastki.
Po godzinie gry był ponownie remis. M'Baye Niang przyjął piłkę tyłem do bramki, a potem oddał strzał z przewrotki i pokonał Runara Runarssona.
O zwycięstwie drużyny ze Stade Gaston Gerard przesądził w 83. minucie Wesley Said, który wykorzystał sytuację sam na sam.
Dijon FCO w tabeli Ligue 1 jest na osiemnastym miejscu z dorobkiem 28 punktów. Stade Rennais zajmuje natomiast jedenastą pozycję, mając na koncie 43 punkty.
Jakub Kreśliński19 Apr 2019 · 20:59