Pięć goli i wyjazdowa wygrana Alaves z Gironą

Youtube
Girona FC przegrała u siebie z Deportivo Alaves Vitoria 2:3 (0:0) w jedynym poniedziałkowym meczu 14. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Municipal de Montilivi prowadzenie miejscowym zapewnił po niespełna godzinie gry Christian Stuani. Urugwajczyk w narożniku pola karnego w popisowy sposób zwiódł obrońcę i płaskim uderzeniem nie dał szans golkiperowi rywali. Dla Latynosa było to ósme trafienie w tym sezonie.
Zaledwie trzy minuty później podwyższył głową Juanpe, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego.
Osiemnaście minut przed końcem, po błędzie bramkarza gospodarzy, Gomez Perez Ibai zdobył z bliska kontaktową bramkę. Kwadrans później 28-letni napastnik gości nie zmarnował również "jedenastki", a w doliczonym czasie gry, po efektownej szarży Munira, rozstrzygnął losy konfrontacji w sytuacji sam na sam.
Zespół z Kraju Basków, dowodzony po raz pierwszy przez Abelardo, dzięki trzeciej wygranej w sezonie, opuścił ostatnią lokatę i awansował na dziewiętnaste miejsce w klasyfikacji.
Beniaminek z Katalonii przegrał natomiast piąty mecz w bieżących rozgrywkach i pozostał na dwunastej pozycji w tabeli.