Pięć goli i zwycięstwo Tottenhamu z Wolverhampton

charnsitr / shutterstock.com
Wolverhampton Wanderers przegrał u siebie z Tottenhamem Hotspur 2:3 w ostatnim sobotnim meczu 11. kolejki Premier League. Beniaminek odrobił w drugiej połowie dwa gole straty, ale punkty i tak pojechały do północnej części stolicy Anglii.
Drużyna z Londynu już do przerwy prowadziła dwiema bramkami. Wynik otworzył płaskim strzałem z ostrego kąta Erik Lamela. Kilka chwil później Kieran Tripper dośrodkował z prawej strony, a Lucas strzałem głową podwyższył na 2:0.
W 62. minucie swoją bramkę zdobył Harry Kane. Napastnik "Kogutów" pokonał na raty bramkarza miejscowych. "Wilki" odpowiedziały w 68. minucie. Rzut karny na gola pewnie zamienił Ruben Neves. Na 12. minut przed końcem gospodarze złapali kontakt. Tym razem "11" wykorzystał Raul Jimenez. Ostatecznie "Wilkom" nie udało się doprowadzić do remisu.
Po tej wygranej podopieczni Mauricio Pochettino zajmują czwarte miejsce w tabeli ze zdobytymi 24 punktami. W następnej kolejce zagrają w derbach stolicy na wyjeździe z Crystal Palace FC.
Natomiast zespół prowadzony przez Santo Espirito plasuje się na 11. pozycji z 15 "oczkami" na koncie. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie na wyjeździe Arsenal.
Jakub Kreśliński03 Nov 2018 · 22:47