Pięć goli w hicie Serie A! AC Milan pokonał Atalantę [WIDEO]

AC Milan odniósł ważne zwycięstwo w meczu z Atalantą. Ekipa prowadzona przez Stefano Piolego wygrała 3:2.
Milan błyskawicznie objął prowadzenie. Już po 28 sekundach goście prowadzili za sprawą trafienia Davide Calabrii.
Atalanta ruszyła do odrabiania strat. W 20. minucie Mike Maignan zanotował dwie kapitalne interwencje. Najpierw Francuz sparował na rzut rożny strzał Davide Zappacosty. Później obronił uderzenie Duvana Zapaty.
Już w pierwszej połowie Gian Piero Gasperini został zmuszony do przeprowadzenia zmiany. Kontuzji doznał Matteo Pessina. W jego miejsce na boisku pojawił się Giuseppe Pezzella.
Jeszcze przed przerwą Milan podwyższył prowadzenie. Sandro Tonali odebrał piłkę, wykorzystując niefrasobliwość linii obrony Atalanty i pewnym strzałem pokonał Musso.
Po godzinie zrehabilitował się Juan Musso. Bramkarz Atalanty wykazał się niesamowitym refleksem, powstrzymując Alexisa Saelemaekersa przed strzeleniem gola.
W 78. minucie zespół z Bergamo skapitulował po raz kolejny. Rafael Leao w pięknym stylu wykończył kontrę zainicjowaną przez Theo Hernandeza.
Atalanta zmniejszyła rozmiary porażki po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką Juniora Messiasa. Z jedenastu metrów nie pomylił się Zapata.
W doliczonym czasie gry bramkę kontaktową zdobył Mario Pasalić. Stefano Pioli chwilę później dostał żółtą kartkę za protesty. Trener "Rossonerich" twierdził, że w trakcie akcji bramkowej jeden z jego zawodników był faulowany. Gol jednak został uznany, ale "La Dea" już nie zdołała doprowadzić do remisu.
Milan wygrał 3:2 i przesunął się na pozycję wicelidera Serie A. Atalanta plasuje się na ósmej lokacie w tabeli.
Adam Kłos03 Oct 2021 · 22:40