Pięć goli w Krakowie. Garbarnia pokonała ŁKS

pl.wikipedia.org
Garbarnia Kraków wygrała przed własną publicznością z Łódzkim KS 3:2 (1:2) w pierwszym sobotnim meczu Fortuna 1. Ligi.
Na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana prowadzenie beniaminkowi z Małopolski już po dwóch minutach gry zapewnił Tomasz Ogar. Wyrównał siedemnaście minut Hiszpan Daniel Ramirez, a po kolejnych jedenastu minutach drugiego gola dla przyjezdnych strzelił Patryk Bryła.
Dziewięć minut po zmianie stron Jan Sobociński niefortunnie trafił do własnej bramki i gospodarze odrobili straty. Trzy minuty przed końcem losy konfrontacji rozstrzygnął z rzutu karnego Krzysztof Kalemba.
Do końca zawodów wynik nie uległ już zmianie i "Brązowi" dzięki pierwszej wygranej w tym sezonie przesunęli się na siedemnaste miejsce w tabeli.
Dwukrotni mistrzowie Polski natomiast po drugiej porażce w bieżących rozgrywkach spadli na ósmą lokatę w klasyfikacji.