Pięć goli w Madrycie! Atletico pokonało Valencię

charnistr / shutterstock.com
Atletico Madryt pokonało u siebie Valencia CF 3:2 (1:1) w najciekawszym środowym meczu 34. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Wanda Metropolitano prowadzenie gospodarzom zapewnił po dziewięciu minutach gry strzałem z bliska Alvaro Morata, któremu precyzyjnie dośrodkował w pole karne Juanfran.
Dziewięć minut przed przerwą wyrównał płaskim uderzeniem z kilku metrów Francuz Kevin Gameiro. Cztery minut po zmianie stron jego rodak Antoine Griezmann popisał się efektownym strzałem głową i odzyskał przewagę podopiecznym Diego Simeone.
Niespełna kwadrans przed końcem podyktowany rzut karny wykorzystał Dani Parejo, ale odpowiedź "Rojiblancos" była znów szybka i skuteczna. Zaledwie cztery minuty później losy konfrontacji rozstrzygnął kapitalnym uderzeniem z dystansu Argentyńczyk Angel Correa.
Zespół z Kastylii po trzecim zwycięstwie z rzędu umocnił się na drugiej pozycji w tabeli. "Nietoperze" natomiast doznały szóstej porażki w sezonie i pozostały na piątej lokacie.
Jakub Kreśliński24 Apr 2019 · 21:33