Pięć goli w Paryżu - PSG rozbiło FC Nantes

ninopavisic / Shutterstock.com
Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali u siebie FC Nantes 4:1 (2:0) w pierwszym sobotnim spotkaniu 13. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Parc des Princes prowadzenie wicemistrzom z ubiegłego sezonu dał siedem minut przed przerwą płaskim strzałem z pola karnego Urugwajczyk Edinson Cavani. Cztery minuty później podwyższył z dystansu Argentyńczyk Angel Di Maria.
Kwadrans po zmianie stron kontaktową bramkę z bliska uzyskał Prejuce Nakoulma. Znany z polskich boisk napastnik reprezentacji Burkina Faso pojawił się na murawie zaledwie minutę wcześniej.
Radość przyjezdnych nie trwała jednak zbyt długo. Po kolejnych pięciu minutach bowiem Argentyńczyk Javier Pastore mocnym uderzeniem z narożnika pola karnego odzyskał miejscowym dwubramkową przewagę.
Jedenaście minut przed końcem sukces ekipy znad Sekwany przypieczętował jeszcze po zamieszaniu w polu karnym rywali Cavani. Dzięki trzeciej wygranej z rzędu podopieczni Unaia Emery'ego umocnili się na czele tabeli. "Kanarki" z Bretanii doznały natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na piątej lokacie.