Piękna bramka Piotra Zielińskiego z dystansu! SSC Napoli zdemolowało Fiorentinę [WIDEO]

Piękna bramka Piotra Zielińskiego z dystansu! Napoli zdemolowało Fiorentinę [WIDEO]
Piotr Zieliński popisał się kapitalnym trafieniem z dystansu w meczu przeciwko Fiorentinie. Polak pomógł Napoli w rozbiciu Fiorentiny aż 6:0.
Neapolitańczycy doskonale rozpoczęli spotkanie przeciwko ekipie z Florencji. Najpierw na listę strzelców wpisali się Lorenzo Insigne oraz Diego Demme. Przy obu golach asystował Petagna.
Trafienie na 3:0 to już prawdziwy popis w wykonaniu Insigne. Kapitan Napoli wcielił się w Diego Armando Maradonę i po świetnej serii dryblingów wyłożył piłkę na tacy, a akcję sfinalizował Hirving Lozano.
Gdy Fiorentina leżała już na deskach, nokautujący cios zadał Piotr Zieliński. Pomocnik przedarł się przez zasieki rywali i plasowanym strzałem z okolic 20. metra pokonał bezradnego Bartłomieja Drągowskiego. To czwarte trafienie Polaka w tym sezonie Serie A.
Druga połowa rozpoczęła się od karygodnej próby wymuszenia rzutu karnego przez Lorenzo Insigne. "Padolino" Włocha na szczęście zostało wyłapane przez arbitra. Filigranowy napastnik został ukarany żółtą kartką. Sędzia wskazał na "wapno" 20 minut później, gdy tym razem już na pewno faulowany w polu karnym był Tiemoue Bakayoko. Jedenastkę wykorzystał właśnie Insigne. Drągowski mógł obronić ten strzał, ale piłka przelała mu się po rękawicy i wpadła do siatki.
To jednak nie koniec popisów podopiecznych Gattuso. Na 6:0 trafił jeszcze Matteo Politano. Włoski skrzydłowy bez problemu minął obrońców "Fiołków" i uderzył po ziemi. Drągowski po raz szósty i ostatni tego popołudnia musiał wyciągać piłkę z siatki.
Dzięki tej wygranej Napoli awansowało na 3. miejsce. Fiorentina zajmuje 14. lokatę.
Adam Kłos17 Jan 2021 · 13:22
Źródło: Serie A