Piękne bramki i dramaturgia! River Plate pokonało Boca Juniors po dogrywce i sięgnęło po Copa Libertadores [WIDEO]

Shutterstock
River Plate wygrał 3:1 z Boca Juniors po dogrywce w drugim finałowym meczu Copa Libertadores rozgrywanym na Santiago Bernabeu i sięgnął po puchar.
W pierwszym spotkaniu padł remis 2:2. Rewanż miał się odbyć w Argentynie kilkanaście dni temu. Mecz został jednak przełożony z powodu ogromnych zamieszek - chuligani zaatakowali autokar z piłkarzami Boca Juniors, część z nich trafiło do szpitala. Ostatecznie pojedynek postanowiono rozegrać w Europie.
Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 44 minuty. Kapitalną kontrę wyprowadzili wówczas gracze Boca, którą wykończył Benedetto. Minął obrońcę i w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok bramkarza rywali.
River do wyrównania doprowadził w 68 minucie. I znowu byliśmy świadkami pięknej zespołowej akcji, którą zakończył mocnym strzałem z pola karnego Pratto.
Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia - nie działała tu zasada bramek zdobytych na wyjeździe, ponieważ mecz odbywał się na neutralnym stadionie. Dopiero zatem dogrywka wyłoniła zwycięzcę. W 109 minucie kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Juan Quintero.
W końcówce dogrywki sukces River Plate przypieczętował jeszcze Martinez, podwyższając na 3:1.
Jakub Kreśliński09 Dec 2018 · 23:02