Piękny gol Januzaja i wygrana Belgii w meczu z Anglią! Tunezja pokonała Panamę! [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com
Belgia pokonała Anglię 1:0 i wygrała grupę G. W drugim meczu Panama przegrała z Tunezją 1:2.
Mecz Belgów i Anglików zapowiadał się jako prawdziwa bitwa na... kartki. Obie drużyny wyglądały tak, jakby nie chciały wygrać tego meczu - chciały zająć drugie miejsce i trafić do - teoretycznie - łatwiejszej części drabinki fazy pucharowej. W ostateczności liczono też na współczynnik fair play.
Przez znaczną część pierwszej połowy ten mecz rzeczywiście tak wyglądał. W pewnym momencie niektórzy zaczęli liczyć przewagę w kartkach.
Inaczej rozpoczęła się druga połowa. W 51. minucie Januzaj pięknym strzałem po długim rogu pokonał Pickforda.
Co ciekawe, po bramce Januzaja Batshuayi był bliski nokautu:
W końcówce prowadzenie Belgów mógł podwyższyć Mertens, ale jego strzał z dystansu świetnie obronił Pickford.
Ten wynik oznacza, że Belgia zajęła pierwsze miejsce i w 1/8 finału zagra z Japonią, zaś druga Anglia zmierzy się z Kolumbią.
* * * * *
* * * * *
W drugim meczu grupy G Panama przegrała z Tunezją 1:2. Obie drużyny już przed spotkaniem nie miały szans na wyjście z grupy.
Po pierwszej połowie prowadziła reprezentacja Panamy. W 34. minucie Rodriguez uderzył z dystansu i zdobył gola.
Kilka minut po przerwie odpowiedzieli Tunezyjczycy, którzy po prostu rozklepali obronę rywali. Strzelcem bramki był Ben Youssef.
Niedługo później było już 2:1 dla Tunezji. Gola strzelił Khazri.