Piękny gol Josipa Ilicicia nie wystarczył Słoweńcom. Ważna wygrana Rosji w eliminacjach do MŚ [WIDEO]

Screen z Twittera
Reprezentacja Rosji wygrała 2:1 ze Słowenią w swoim drugim meczu eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Dublet ustrzelił Artiom Dziuba, a goście odpowiedzieli pięknym trafieniem Josipa Ilicicia.
Obie reprezentacje rozpoczęły udział w eliminacjach od zwycięstwa. Słoweńcy sprawili niespodziankę, wygrywając z faworyzowaną Chorwacją. "Sborna" zainkasowała natomiast trzy punkty na Malcie.
Sobotnie starcie w Soczi od początku obfitowało w emocje. W dziewiątej minucie wykazać musiał się Jan Oblak, który obronił strzał Żemaletdunowa. Po chwili golkiper Atletico Madryt powstrzymał też Dżykiję.
Napór Rosjan nie słabł i w 26. minucie przyniosło to efekt w postaci gola. W podbramkowym zamieszaniu dobrze zachował się Dziuba, który z kilkunastu metrów umieścił piłkę w siatce.
Niedługo później było już 2:0. Bliski pokonania Oblaka był Gołowin, który trafił w poprzeczkę, potem mimo obecności kilku rywali futbolówkę przejął Dziuba i skompletował dublet.
Odpowiedź Słoweńców nadeszła błyskawicznie. Josip Ilicić popisał się fenomenalnym uderzeniem z pierwszej piłki, nie dając najmniejszych szans bramkarzowi. Finalnie Rosjanie prowadzili więc do przerwy 2:1.
W drugiej części spotkania emocji było już zdecydowanie mniej. Słoweńcy nie potrafili przedostać się w pole karne dobrze broniących się rywali, choć przez większość czasu znajdowali się w ataku pozycyjnym.
Po drugiej stronie boiska o wyniku spotkania mógł natomiast przesądzić Karawajew, ale Oblak pilnował krótkiego rogu i obronił to uderzenie. Rosjanie wygrali jednak drugi mecz w eliminacjach i to oni są liderami grupy H.
Maciej Pietrasik27 Mar 2021 · 16:52