Piękny gol Leona Baileya to za mało. Wysoka porażka Bayeru Leverkusen [WIDEO]

schwarzdigital.com / shutterstock.com
Werder cały czas pozostaje niepokonany w 2019 roku. W niedzielnym meczu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi bremeńczycy wygrali na wyjeździe z Bayerem 04 Leverkusen 3:1.
Goście objęli prowadzenie w 13. minucie. Szybka kontra i precyzyjnym strzał lewą nogą Maxa Kruse z kilkunastu metrów, po którym piłka wpadła do bramki tuż przy dalszym słupku. Przyjezdni wynik podwyższyli jeszcze przed przerwą. Kolejny kontratak, Kruse zagrał w pole karne, a Milot Rashica wykorzystał sytuacje sam na sam z golkiperem gospodarzy.
Miejscowi w drugiej połowie odpowiedzieli trafieniem Leona Bailey'a, który kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego.
W doliczonym czasie gry wygraną Werderu przypieczętował Kruse.
Po tym zwycięstwie podopieczni Floriana Kohfeldta zajmują ósme miejsce w tabeli ze zdobytymi 39 punktami. W następnej kolejce zmierzą u siebie z Mainz. Natomiast zespół prowadzony przez Petera Bosza ma 42 "oczka" i plasuje się na szóstej pozycji. Kolejnym rywalem Bayeru będzie TSG 1899 Hoffenheim.
Kamil Kaczmarek17 Mar 2019 · 15:34