Piękny gol Marcelo nie pomógł, Real znów przegrywa! [VIDEO]

Shutterstock
Real Madryt pod wodzą Zinedine'a Zidane'a jak już coś robi, to hurtem. Dopiero co Królewscy zakończyli serię aż 40 meczów bez porażki, a od razu zaczęli zbierać... przegrane. Po Sevilli pogromcami Realu okazali się piłkarze Celty Vigo, którzy wygrali pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Króla.

Pierwsza połowa zaczęła się emocjonująco, od niezłych akcji gości, ale ostatecznie aż do przerwy nie obejrzeliśmy żadnych goli, bo i tempo szybko się uspokoiło.

W 58 minucie doskonałą szansę na otworzenie wyniku miał Morata, ale nie trafił w światło bramki. Co się nie udało piłkarzowi gospodarzy, uczynił jeden z gości. W 64 minucie Aspas wykorzystał złe wybicie piłki Marcelo i w znakomitej sytuacji nie pozostawił bramkarzowi Królewskich szans. 1:0!

Celta cieszyła się z prowadzenia tylko 10 minut, bo Marcelo szybko zrehabilitował się za wcześniejsze zagranie i tym razem on umieścił piłkę w siatce, po wyjątkowo silnym uderzeniu z powietrza (piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali):

Jeśli jednak Celta krótko się cieszyła z prowadzenia, to co powiedzieć o Realu, który ucieszyło wyrównanie? Ledwie minutę później Królewscy znów przegrywali - Aspas podawał, a Johnny płaskim strzałem zaskoczył bramkarza. 2:1!

W 83 minucie gospodarze mogli jeszcze wyrównać, jednak Benzema z kilku metrów huknął ponad poprzeczką.

Więcej goli już nie padło - Real przegrał pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Króla i jest przed rewanżem (zaplanowanym na 25 stycznia) w niezbyt korzystnej sytuacji.

Real Madryt - Celta Vigo 1-2 (0-0)
0-1, Iago Aspas (64.)
1-1, Marcelo (69.)
1-2, Jonny (70.)