Piękny gol Pepe nie wystarczył FC Porto. Olympique Lyon z awansem w Lidze Europy [WIDEO]

Marco Canoniero / Shutterstock.com
FC Porto na 1/8 finału Ligi Europy zakończyło swoją przygodę z europejskimi pucharami. Portugalczycy po remisie 1:1 odpadli z Olympique'em Lyon. Na gola Moussy Dembele odpowiedział jedynie Pepe.
W pierwszym meczu w Portugalii piłkarze Olympique'u Lyon dość niespodziewanie wywalczyli zaliczkę, wygrywając na terenie rywali 1:0. Dziś byli dzięki temu faworytami do awansu.
Ich sytuacja znacznie poprawiła się już w 13. minucie spotkania. Wówczas do siatki trafił Moussa Dembele, powiększając przewagę swojej drużyny w dwumeczu. Porto nie zamierzało się jednak poddawać.
Jeszcze w pierwszej połowie goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Pepe, dzięki czemu w drugiej połowie sprawa przejścia do ćwierćfinału nadal była otwarta.
Mimo starań Portugalczycy nie zdołali jednak do końca odwrócić losów spotkania. Remis 1:1 to rezultat, który promuje Lyon. Francuski zespół wciąż gra w Lidze Europy, a Porto może już skupić się tylko na krajowych rozgrywkach.
Maciej Pietrasik17 Mar 2022 · 22:52