Piękny gol w Bundeslidze! Rafał Gikiewicz pokonany po strzale piętą [WIDEO]

Hertha Berlin odniosła bezcenne zwycięstwo w 30. kolejce Bundesligi. Podopieczni Felixa Magatha wygrali 1:0 z Augsburgiem.
Dotychczas Hertha w tym sezonie radziła sobie fatalnie. Przed pierwszym gwizdkiem dzisiejszego meczu berlińczycy zajmowali dopiero 16. miejsce w tabeli. Szerzej o problemach stołecznego klubu pisaliśmy TUTAJ.
Dziś jednak Hertha dobrze weszła w mecz. Już w 8. minucie groźny strzał oddał Suat Serdar. Później swoich sił spróbował David Selke.
Ostatecznie dopiero po przerwie zespół z Berlina zdołał wyjść na prowadzenie. W 49. minucie Rafał Gikiewicz nie zdołał obronić spektakularnego uderzenia Serdara.
W 56. minucie Michael Gregoritsch mógł doprowadzić do remisu. Piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do siatki.
Na kwadrans przed końcem meczu Robert Gumny opuścił boisko. Obrońca zanotował przeciętny występ. Wyróżnił się jedynie złapaniem żółtej kartki.
Wynik meczu już nie uległ zmianie. Hertha wygrała, dzięki czemu wskoczyła na 15. lokatę w tabeli. Augsburg plasuje się oczko wyżej z przewagą trzech punktów nad berlińczykami.
Adam Kłos16 Apr 2022 · 17:24