Piękny gol w rywalizacji Brighton z West Hamem! Polski pojedynek w Premier League na remis [WIDEO]

Pressfocus/Ken Sparks
Brighton zremisowało 1:1 z West Hamem. Całe spotkanie rozegrało dwóch reprezentantów Polski - Łukasz Fabiański i Jakub Moder.
Pierwsza połowa dzisiejszego meczu upłynęła w spokojnym tempie. Obie drużyny skupiły się na neutralizowaniu zapędów rywali. Brakowało ofensywnych prób i ciekawych akcji podbramkowych. Ostatecznie do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Po wznowieniu gry ekipa Brighton zaczęła atakować z większą intensywnością. W 55. minucie doskonałą okazję miał Alireza Jahanbakhsh. Irańczyk urwał się Aaronowi Creswellowi, stanął oko w oko z Fabiańskim, ale oddał niecelny strzał.
W 83. minucie Craig Dawson powinien otworzyć wynik spotkania. Po wrzutce z rożnego Anglik doszedł do pozycji strzeleckiej, ale chybił. Niewykorzystana sytuacja błyskawicznie się zemściła.
Kilkadziesiąt sekund później Danny Welbeck urwał się defensywie "Młotów" i sprytnym strzałem pokonał Fabiańskiego.
"Mewy" nie cieszyły się długo z prowadzenia. W 88. minucie do remisu w efektowny sposób doprowadził Said Benrahma.
Wynik już nie uległ zmianie. Brighton zajmuje obecnie siedemnaste miejsce w tabeli. Wiadomo jednak, że ekipa Grahama Pottera nie spadnie z ligi. Z kolei West Ham plasuje się na szóstej lokacie.