Piękny sen Szwecji trwa dalej! Pokonali Szwajcarię i zagrają w ćwierćfinale mistrzostw świata! [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Szwecja wygrała 1:0 ze Szwajcarią i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata w Rosji.
W pierwszej połowie nie brakowało sytuacji pod jedną i drugą bramką, ale nie zobaczyliśmy żadnych bramek. Albo piłkarze fatalnie pudłowali - jak chociażby Berg, Forsberg czy Ekdal po stronie Szwecji, a Dzemaili w zespole Szwajcarii - albo znakomicie spisywali się bramkarze - kapitalna interwencja Sommera w 29 minucie spotkania.
Goli doczekaliśmy się natomiast w drugiej połowie. W 66 minucie wynik spotkania otworzyli Szwedzi. Forsberg uderzył tuż zza pola karnego, piłka odbiła się od nogi Akanjiego i wpadła do bramki obok bezradnego Sommera.
Była to jedyna bramka w tym meczu i to Szwecja zagra w ćwierćfinale mistrzostw świata. Zmierzy się tam z Anglią albo Kolumbią.