Pierwsza porażka PSV w sezonie. Feyenoord okazał się za mocny

kayintveen / Shutterstock.com
Piłkarze PSV Eindhoven przegrali na wyjeździe z Feyenoordem Rotterdam 1:2 (0:2) w niedzielnym meczu 14. kolejki holenderskiej ekstraklasy i zanotowali pierwszą porażkę w sezonie.
Pierwsza bramka na De Kuip padła w 28. minucie, a jej autorem był Nicolai Jorgensen, który po zagraniu Stevena Berghuisa zdołał pokonać golkipera rywali. Pięć minut później gospodarze zdołali powiększyć swoje prowadzenie za sprawą trafienia Sama Larssona.
Jedynego gola dla przyjezdnych strzelił w 72. minucie Steven Bergwijn, a przy j ego trafieniu asystował Erick Gutierrez.
Dla podopiecznych Marka van Bommela to pierwsze porażka w sezonie, jednak nie zmienił ona ich sytuacji w tabeli i wciąż zajmują pierwsze miejsce.
Drużyna Giovanniego van Bronckhorsta ma na koncie 29 punktów i plasuje się na trzeciej pozycji.