Pierwsza porażka TSG 1899 Hoffenheim w lidze

4028mdk09, wikipedia
SC Freiburg pokonał u siebie TSG 1899 Hoffenheim 3:2 (2:1) w pierwszym niedzielnym meczu siódmej kolejki niemieckiej Bundesligi.
Na Schwarzwald-Stadion trzy gole w pierwszej połowie padły w odstępie zaledwie czterech minut. Prowadzenie przyjezdnym, po świetnym zagraniu od Sandro Wagnera, zapewnił mocnym uderzeniem w krótki róg Robin Hack.
Wyrównał zaledwie minutę później płaski strzałem z pola karnego Florian Niederlechner, a po kolejnych dwóch minutach, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do siatki gości celnie przymierzył z bliska Caglar Soyuncu.
Sukces miejscowych przypieczętował jeszcze dwie minuty przed końcem płaskim strzałem w długi róg Pascal Stenzel. Rozmiary przegranej zmniejszył jeszcze w doliczonym czasie gry Julian Schuster, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki.
Zespół z Bryzgowi dzięki pierwszej wygranej w sezonie przesunął się na czternaste miejsce w tabeli. Podopieczni Juliana Nagelsmanna doznali natomiast dopiero pierwszej porażki i zajmują na razie drugą lokatę w klasyfikacji.
* * * * * *

SC Freiburg - TSG 1899 Hoffenheim 3:2 (2:1)

Bramki: Niederlechner 15, Soyuncu 18, Stenzel 88 - Hack 14, Schuster 90+2-samob.