Pierwsza przegrana Jagiellonii. Zagłębie Lubin wskakuje na podium tabeli Ekstraklasy

Michal Kosc / PressFocus
Zagłębie Lubin pokonało w Białymstoku Jagiellonię 1:0 w wieczornym spotkaniu piątej kolejki PKO Ekstraklasy. Dla gospodarzy to pierwsza ligowa porażka w tym sezonie.
Jedyna bramka meczu padła już w 10. minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Filipa Starzyńskiego skutecznym uderzeniem głową popisał się środkowy obrońca Zagłębia, Lorenzo Simic.
Chorwat wpisał się tym samym na listę strzelców w drugim spotkaniu z rzędu.
Goście, którzy częściej stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika, mogli odnieść w Białymstoku wyższe zwycięstwo. Najlepszą okazję do zdobycia drugiego gola dla lubinian zmarnował niedługo przed przerwą Łukasz Poręba.
W końcówce meczu w zespole Bogdana Zająca na murawie pojawił się wracający na polskie boiska Fiodor Czernych. Litwin nie zmienił jednak końcowego rezultatu.
Jagiellonia poniosła swoją pierwszą porażkę w tym sezonie PKO Ekstraklasy i dała się wyprzedzić w tabeli dzisiejszym rywalom, którzy awansowali na trzecie miejsce w ligowej klasyfikacji.
W następnej serii gier podopieczni Martina Seveli staną przed szansą dodatkowego poprawienia swojej pozycji w tabeli, kiedy zagrają u siebie z liderem ligi - Górnikiem Zabrze.
Wojciech_Falenta 26 Sep 2020 · 21:57