Pierwsza wgrana PSV Eindhoven w sezonie

kayintveen / Shutterstock.com
PSV Eindhoven wygrało przed własną publicznością z ADO Den Haag 3:1 (1:1) w niedzielnym meczu 2. kolejki holenderskiej ekstraklasy.
Na Philips Stadion prowadzenie pierwsi objęli przyjezdni. W 33. minucie na listę strzelców zdołał wpisać się Tomas Necid. Czech w 2017 roku był wypożyczony do Legi Warszawa.
Gospodarze doprowadzili do wyrównania tuż przed przerwą. W 44. minucie Bruma wykorzystał podanie Stevena Bergwijna i celnie uderzał z krawędzi pola karnego.
Bramkę na 2:1 w 52. minucie zdobył Donyell Malen, który otrzymał prostopadłe podanie od Michala Sadileka i trafił w lewy dolny róg. Wynik spotkania na 3:1 ustalił z kolei Cody Gakpo w pierwszej minucie doliczonego czasu gry.
Podopieczni Marka van Bommela wygrali pierwszy ligowy mecz w sezonie, mają na koncie cztery punkty i zajmują szóste miejsce. Gracze Alfonsa Groenendijka nie zdobyli z kolei jeszcze żadnego punktu.
W innym niedzielnym meczu tej rundy FC Utrecht pokonał PEC Zwolle 3:1 (0:1).