Pierwsza wygrana Sevilli, porażka Ateltico

katatonia82, Shutterstock
Sevilla odniosła pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie La Liga. Zawodnicy Unaia Emery'ego pokonali na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, Rayo Vallecano 3:2. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Gospodarze do przerwy prowadzili 2:0. W 23. minucie gry, na listę strzelców wpisał się Kavin Gameiro, a chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy meczu, trafienie zaliczył Steven N'Zonzi. Po zmianie stron goście wzięli się za odrabianie strat. W 51. minucie spotkania bramkarza rywali pokonał Bebe, a siedemnaście minut później do wyrównania doprowadził Javi Guerra.

Zwycięstwo drużynie z Andaluzji zapewnił Jewgen Konpolanka. Ukrainiec, cztery minuty przed zakończeniem podstawowego czasu gry, oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego i zaskoczył Tono. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę obejrzał obrońca Rayo, Antonio Amaya. Po zwycięstwie, Sevilla nie jest już na ostatniej pozycji w lidze. Zawodnicy Emery'ego zajmują czternaste miejsce w tabeli.

W innym sobotnim meczu Atletico Madryt przegrało na wyjeździe 0:1 z Villarrealem. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Leo Baptistao w 14. minucie gry. 22-letni Brazylijczyk przeprowadził dwójkową akcję z Roberto Soldado i wy sytuacji sam na sam z bramkarzem pokonał Jana Oblaka.

Dzięki wygranej drużyna z El Madrigal została liderem ligi hiszpańskiej. Zawodnicy Marcelino mają jeden punkt przewagi nad FC Barceloną. Atletico po porażce zajmuje piąte miejsce w tabeli.