Pierwsza wygrana Vive Kielce w Lidze Mistrzów

mgilert, Shutterstock
Vive Tauron Kielce odniosło dzisiaj swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Polski zespół pokonał Montpellier Agglomeration HB 30:23.

Pierwszą połowę kielecka drużyna zaczęła bardzo uważną grą w defensywie. W pierwszych minutach spotkanie było wyrównane, ale ze stanu 2:2 szybko zrobiło się 7:2 dla Vive. Potem jednak rywale zaczęli grać lepiej i przewaga naszych szczypiornistów zmalała do 2 trafień. Pierwsza odsłona zakończyła się nieznacznym prowadzeniem polskiej ekipy 12:11.

Druga połowa to nieskuteczna gra Vive w ataku i dobra Francuzów w obronie. Przewaga naszej drużyny przez dłuższy czas utrzymywała się na poziomie 2-3 punktów. Kiedy zespół z Kielc wreszcie zwiększył przewagę do 5 goli, 21:16, to zwycięstwo dowiózł już do końca. Mecz zakończył się wynikiem 30:23.

Vive Tauron Kielce - Montpellier Agglomeration HB 30:23 (12:11)

Vive Tauron: Sego - Jurecki 3, Tkaczyk 1, Reichmann 3, Aguinagalde 3, Bielecki 7/2, Jachlewski, Strlek 1, Lijewski 5, Buntić 2, Zorman, Cupić 4.