Pierwszy gol Moukoko w Bundeslidze! Talent Borussii Dortmund zapisał się w historii Bundesligi [WIDEO]

screen youtube/bundesliga
Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z Unionem Berlin 1:2. Wydarzeniem spotkania był gol Youssoufy Moukoko.
Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Wynik otworzyli gospodarze. W 57. minucie prowadzenie dał im Awoniyi.
Trzy minuty później wyrównał Moukoko. Kameruńczyk wystartował do prostopadłego podania od Guerreiro i huknął nie do obrony.
Tym napastnik Borussii samym został najmłodszym strzelcem w historii Bundesligi. Do siatki trafił w wieku 16 lat i 28 dni.
Gol Moukoko to jednak jedyna dobra rzecz, która spotkała Borussię w Berlinie. Decydujący cios wyprowadzili bowiem gospodarze. W 78. minucie gola na wagę trzech punktów dla Unionu strzelił Friedrich.
Dzięki zwycięstwu berlińczycy zbliżyli się do Borussii na jeden punkt. Piątkowi rywale są sąsiadami z tabeli - goście na razie zajmują w niej czwarte miejsce, Union jest piąty.
Marcin Karbowski18 Dec 2020 · 22:29