Pierwszy mecz, pierwsze trofeum. Mourinho i Zlatan wygrywają w debiucie [VIDEO]

katatonia82 / Shutterstock.com
Manchester United zdobył Tarczę Wspólnoty. Podopieczni Jose Mourinho wygrali z Leicester City 2:1.

Od początku meczu inicjatywę miał Manchester United, który dłużej utrzymywał się przy piłce. Groźniejsze sytuacje mieli jednak mistrzowie Anglii. W 18. minucie świetną akcją popisał się Jamie  Vardy, który minął dwóch obrońców i oddał piłkę do Shinji Okazakiego. Strzał Japończyka był minimalnie niecelny. Dwie minuty później Okazaki był jeszcze bliżej zdobycia bramki. Piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 32 minucie. Kapitalną akcją popisał się Jesse Lingard, który przeprowadził rajd środkiem boiska i pokonał Kaspera Schmeichela.

Na początku drugiej połowy gra toczyła się głównie w środku pola. Leicester wyrównało w 52. minucie. Beznadziejnie zachował się Marouane Fellaini, który "popisał" się prostopadłym podaniem do Vardy'ego. Anglik spokojnie minął de Geę i trafił do pustej bramki.

Obaj trenerzy dokonywali zmian, ale mecz był wyrównany. Znakomitą okazję do zdobycia gola miał w 82. minucie Ahmed Musa, który łatwo ograł Marcosa Rojo, ale jego strzał był niecelny. Chwilę później Manchester United zadał decydujący cios. Z prawej strony dośrodkował Antonio Valencia, w polu karnym wyżej od Wesa Morgana wyskoczył Zlatan Ibrahimowić, który strzałem głową nie dał szans Schmeichelowi. Duńczyk nie miał nic do powiedzenia.

Wynik nie zmienił się już do końca meczu. Jose Mourinho i Zlatan Ibrahimović mogą się cieszyć z trofeum już w pierwszym oficjalnym spotkaniu w Manchesterze United.