Piłkarze Leicester City nie dali szans Aston Villi i umocnili się na pozycji wicelidera Premier League

charnsitr/Shutterstock
Leicester City pokonało na wyjeździe Aston Villę 4:1 (2:1) w niedzielnym meczu 16. kolejki angielskiej ekstraklasy. "Lisy" są wiceliderem rozgrywek.
Mistrzowie Anglii z 2016 roku prowadzenie na Villa Park objęli w 20. minucie. Wówczas Jamie Vardy po zagraniu Kelechia Iheanacho znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali i wygrał ten pojedynek.
W 41. minucie goście powiększyli przewagę za sprawą trafienia Kelechia Iheanacho, który wykorzystał podanie Jamesa Maddisona i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie pierwszej połowy gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, a jej autorem był Jack Grealish.
Po zmianie stron zwycięstwo Leicester City powiększył Jonny Evans. Irlandczyk wyskoczył do futbolówki zagranej z rzutu rożnego przez Maddisona i głową trafił do siatki. Wynik starcia na 4:1 ustalił w 75. minucie Jamy Vardy, który oddał mocny strzał z pola karnego, a Tom Heaton nie miał szans na obronę.
Zawodnicy Brendana Rodgersa zanotowali dwunaste ligowe zwycięstwo, mają na koncie 38 punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli. Ekipa "The Villans" z dorobkiem 15 "oczek" plasuje się na 18. pozycji.