Piotr Zieliński z golem na wagę zwycięstwa! Polak uratował Napoli w starciu z Salernitaną [WIDEO]

Piotr Zieliński trafił do siatki w meczu ligi włoskiej. Polak strzelił gola na wagę zwycięstwa w starciu z Salernitaną, które zakończył się wynikiem 1:0.
W dzisiejszym meczu nie mógł wystąpić Victor Osimhen. Najlepszy strzelec neapolitańczyków doznał urazu, co miało wpływ na poczynania "Azzurrich" w pierwszej połowie.
Początkowo Napoli bez swojego snajpera miało ogromny problem ze sforsowaniem defensywy rywali. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Impas w 61. minucie przerwał Piotr Zieliński. Polak dopadł do piłki w polu karnym i skierował ją do siatki. Było to drugie trafienie pomocnika w tym sezonie.
Początkowo nie wiadomo było, czy gol zostanie uznany. Sędziowie długo analizowali tę sytuację dopatrując się ewentualnego spalonego. Okazało się, że żaden z zawodników Napoli jednak nie złamał linii.
Od 70. minuty Salernitana grała w dziesiątkę. Czerwoną kartkę otrzymał Grigoris Kastanos. Po kilku minutach siły się wyrównały. Kalidou Koulibaly wyleciał z boiska za sfaulowanie Simy'ego, który wychodził na czystą pozycję. Senegalczyk oddał opaskę kapitana Piotrowi Zielińskiemu.
Napoli dowiozło jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Ekipa Spallettiego przewodzi obecnie ligowej tabeli, ale AC Milan może ją dogonić, jeśli wygra z AS Romą.
Adam Kłos31 Oct 2021 · 19:36