Platini: za dużo gwiazd w jednym klubie

19 lip 2015 | 13:04 0
Platini: za dużo gwiazd w jednym klubie
Źródło zdjęcia: Елена Рыбакова, wikipedia
Prezydent UEFA w wywiadzie dla magazynu "World Soccer" wypowiedział się na temat rynku piłkarskiego, krytykując obecną sytuację, w której czołowe drużyny skupiają większość topowych piłkarzy.

- W przyszłości powinniśmy ograniczać możliwość zatrudniania wielu gwiazd przez jeden zespół. Jeśli wszyscy najlepsi są w tym samym klubie, nie jest to dobre dla futbolu - ocenił Francuz.

- W tym momencie mamy parę drużyn z wielkimi pieniędzmi, które mogą zatrudnić każdego. Musimy zacząć myśleć o futbolu w Europie nie tylko przez pryzmat dwóch-trzech klubów - dodał.

Platini oznajmił, że wykorzysta spotkanie z szefem Komisji Europejskiej, Jean-Calude'm Junckerem, na omówienie, jak zmienić reguły dotyczące obecności wychowanków w składzie poszczególnych ekip. Platini chciałby zwiększenia ich liczby.

Ewentualne regulacje tej kwestii mogą mieć jednak nieoczekiwany wpływ na rynek transferowy. Podobne rozwiązania stosuje się w lidze angielskiej i są one obwiniane za przeszacowane kwoty za rodzimych zawodników. Przykładem niedawne przejście Raheema Sterlinga za szokującą wielu sumę 49 mln funtów.


Źródło: http://news.yahoo.com/
Komentarze
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Ranking

Promocje bukmacherskie

Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja