[PLEBISCYT] Zdecydowaliście: Messi jednak przed Modricem! Francja drużyną roku, a Zidane najlepszym trenerem

kivnl / shutterstock.com
Drugi rok z rzędu wybieraliście w naszym plebiscycie i drugi raz triumfował w nim Leo Messi. Argentyńczyk w pokonanym polu pozostawił Lukę Modrica i Cristiano Ronaldo. W pozostałych kategoriach nie brakowało większych niespodzianek.
Dziękujemy Wam za bardzo aktywny udział w zabawie. Oddaliście ok. 14,5 tysiąca głosów, więc o ponad 5 tysięcy więcej niż w ubiegłym roku. Po głosowaniu widać przede wszystkim tendencję, że to piłka klubowa rządzi i dzieli. Wyżej oceniacie osiągnięcia w rywalizacji choćby w Lidze Mistrzów niż na mistrzostwach świata, a przy wyborze sugerujecie się w dużej mierze wyczynami indywidualnymi poszczególnych zawodników.
I tak, w najważniejszej kategorii, na podium nie ma ani jednego przedstawiciela mistrzów świata - Francuzów (na marginesie, spośród "Trójkolorowych" w indywidualnej kategorii triumfował tylko jeden - Raphael Varane), a zwycięzca plebiscytu "France Football" - Luka Modrić, zajął drugie miejsce. Piłkarzem roku wybraliście Leo Messiego, który znów wykręcał spektakularne liczby w tym roku (jak zawsze zresztą), a podium zamknął triumfator Champions League - Cristiano Ronaldo.
W klasyfikacji drużyn doceniliście już jednak reprezentację Francji, która nieznacznie wyprzedziła Real Madryt i grającą efektowną piłkę ekipę Liverpoolu. Zresztą podobnie ranking wygląda wśród trenerów, gdzie prowadzący wspomniane ekipy znaleźli się w pierwszej "trójce", tylko w nieco zmienionej kolejności. Najlepszym szkoleniowcem wybraliście drugi rok z rzędu Zinedine'a Zidane'a, który naprawdę minimalnie wygrał rywalizację z Jürgenem Kloppem. Trzecie miejsce zajął selekcjoner Francuzów - Didier Deschamps.
Udany start w sezon 2018/2019 pozwolił Krzysztofowi Piątkowi zdobyć wiele z Waszych głosów i zająć drugie miejsce w rankingu najlepszych polskich piłkarzy. Wygrał oczywiście Robert Lewandowski, choć już nie z tak ogromną przewagą jak w ubiegłym roku (gdy uzyskał 84% głosów). Trzecie miejsce zajął Wojciech Szczęsny, a tuż za podium uplasował się drugi z reprezentacyjnych bramkarzy - Łukasz Fabiański.
W kategoriach indywidualnych triumfowali kolejno Jan Oblak (bramkarz), wspomniany Varane (obrońca), Modrić (pomocnik) i Messi (napastnik). Na uwagę zasługuje przede wszystkim wysokie drugie miejsce wśród defensorów dla Virgila van Dijka, który uzyskał aż 26% głosów i znacznie wyprzedził kapitana "Królewskich" Sergio Ramosa. Piłkarze Realu jednak sumarycznie zdominowali indywidualne kategorie, bo na podium pojawili się aż 7 razy.