PNA: Kamerun wygrał z Senegalem po rzutach karnych

photofriday/Shutterstock
Kamerun wygrał z Senegalem po rzutach karnych i awansował do półfinału Pucharu Narodów Afryki.

Przez większą część spotkania dłużej przy piłce utrzymywała się reprezentacja Senegalu, która stworzyła sobie więcej sytuacji strzeleckich. Żadnej z nich nie zdołali jednak wykorzystać. Bramki nie zdobyli również Kameruńczycy, dlatego też po 90 minutach na tablicy wyników widniało 0:0.

Dogrywka także nie przyniosła końcowego rozstrzygnięcia, a o zwycięstwie zadecydowały "jedenastki", które lepiej wykonywali piłkarze "Nieposkromionych Lwów."

Reprezentacja Kamerunu w półfinale spotka się ze zwycięzcą spotkania pomiędzy Demokratyczną Republiką Kongo a Ghaną. Mecz ten odbędzie się 29 stycznia.

****

Senegal - Kamerun 0:0 k. 4:5.
Wykorzystane rzuty karne: Koulibaly, Kara, Sow, Saivet - Moukandjo, Oyongo, Teikeu, Zoua, Aboubakar.
Niewykorzystane rzuty karne: Mane.

Awans: Kamerun.